Kamery samochodowe, rejestratory jazdy. Filmy, testy, opisy, nowości.
  • 25 lut , 2014
  • MS
  • Komentarzy:
  • Wyświetleń: 29163

1. Budowa i wygląd

Kamera U-DRIVE UP MT4045 robi dość dobre pierwsze wrażenie. Przede wszystkim jest bardzo lekka ( tylko 34 gramy ) co w połączeniu z niewielkimi wymiarami ( 65x40x50mm ) oraz bardzo przyjemnym w dotyku gumowanym tworzywem obudowy sprawia, że produkt ten od razu pozytywnie wyróżnia się od pozostałych dostępnych na rynku kamer w najniższej grupie cenowej. Mała waga oraz gumowana obudowa dają poczucie większej odporności na uderzenia lub przypadkowe upuszczenie kamery na ziemię.

DSC_5671

Niewielkie rozmiary kamery U-DRIVE UP MT4045 sprawiają, że po zamontowaniu jej za lusterkiem samochodowym praktycznie nie zasłania nam widoku przez przednią szybę. Trzeba tu zaznaczyć, że uchwyt z przyssawką do szyby idealnie pasuje z kamerą i łatwo się ją wpina i wyciąga z uchwytu. Regulacja kąta położenia kamery jest bardzo płynna. Przyssawka mocująca uchwyt do szyby to również duży plus dla U-DRIVE UP MT4045. Jednak kompaktowy rozmiar sprawił, że kamera została wyposażona w niewielki 1,5 calowy wyświetlacz, który pozwala jedynie na podgląd poprawnego ustawienia kąta obrazu oraz na dopasowanie indywidualnych ustawień w menu. Wszelkie ustawienia menu, czy podgląd nagranego materiału robiliśmy po wyjęciu kamery z uchwytu ( trzymając ją w rękach ), gdyż przy tak małym wyświetlaczu sprawne operowanie menu czy oglądanie nagranych filmów z pozycji kierowcy było praktycznie niemożliwe. No ale kamera samochodowa nie jest po to, aby się nią bawić w trakcie jazdy. Zresztą po paru minutach okazało się, że menu kamery jest dość łatwe w obsłudze i po krótkim zapoznaniu się z dostępnymi opcjami ustawień okazało się, że mały ekran nie jest znaczącym problemem.

DSC_5632

DSC_5636

Kamera posiada po lewej stronie tylko jedno wejście/wyjęcie mini-USB służące do podłączenia zasilania lub komunikacji z komputerem . Natomiast po prawej stronie znajduje się slot kart microSD, który obsługuje karty do 32GB pojemności. W pobliżu obiektywu znalazło się 12 diod podczerwonych, które w założeniu powinny pomóc uzyskać dobrą jakość nagrań nocnych.

Plus za funkcjonalny i stabilny uchwyt oraz za wygląd i materiał z jakiego została wykonana omawiana kamera. Mimo małej wagi sprawia wrażenie solidnej.