Kamery samochodowe, rejestratory jazdy. Filmy, testy, opisy, nowości.

Mio MiVue 508 i MiVue 518 to dwa nowe wideorejestratory na rynku. Rodzina MiVue serii 500 składa się już zatem łącznie z sześciu urządzeń. Poza dwoma nowymi urządzeniami, są to: MiVue 528, MiVue 538, MiVue 538 Deluxe oraz MiVue 568 Touch, pierwszy w Polsce wideorejestrator wyposażony w ekran dotykowy. 

  • 20 sie , 2014
  • MS
  • Komentarzy:
  • Wyświetleń: 2494

Wypowiedź Marcina Gutkiewicza, CEE Marketing Managera MiTAC Europe nie pozostawia wątpliwości co do kierunku zmian na rynku:

„Rynek wideorejestratorów samochodowych dynamicznie się rozwija. Podstawowe potrzeby użytkowników pozostają takie same, ale widzimy też pewne różnice, bierzemy je pod uwagę podczas projektowania nowych urządzeń i staramy się odpowiadać na oczekiwania klientów. Dlatego poszerzyliśmy gamę urządzeń Mio”– komentuje Gutkiewicz. –„Zależało nam na tym, by nowe urządzenia odpowiadały na najważniejsze potrzeby użytkowników kamer samochodowych i były jednocześnie bardziej przystępne cenowo. Dzięki temu mają szansę trafić do większej liczby kierowców”– dodaje.

… i ich owe funkcje

Nowe wideorejestratory otrzymały nowe podzespoły optyczne, a także powiększony kąt widzenia, sięgający obecnie 140 stopni. Następną zmianą jest zastosowanie soczewki F2.0. MiVue 508, jak i 518 wyposażono w pięciowarstwowe, szklane obiektywy, dzięki czemu obraz jest najwyższej jakości. Nowością wśród wideorejestratorów jest także możliwość wyposażenia ich w filtr polaryzacyjny, dzięki czemu detale są jeszcze lepiej widoczne. Wreszcie MiVue 508 i 518 są też wyposażone w technologię HDR.

Nagrywany obraz obu nowych wideorejestratorów posiada rozdzielczość Full HD, 1920×1080 pikseli. Objętość rejestrowanego materiału jest stosunkowo niewielka, co jest zasługą kompresowania obrazu w formacie H.264. Karta microSD nie ulega zatem zbyt szybkiemu zapełnieniu.

Dwa nowe modele posiadają także inne funkcje, o których warto wspomnieć. Mio MiVue 518 wyposażono mianowicie w moduł GPS, który określa położenie pojazdu i prędkość, z jaką się porusza bardzo precyzyjnie. W aplikacji można również śledzić przebytą trasę na mapie.

Zarówno Mio MiVue 508, jak i 518 otrzymały trzyosiowy czujnik wstrząsów, który daje możliwość późniejszego odczytania kierunku poruszania się pojazdu z diagramu falowego. Daje on też możliwość odczytania wstrząsów oddziałujących na pojazd. Funkcja oznaczania danego nagrania jako Zdarzenia, włączająca się w momencie wykrycia wstrząsów, chroni je przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci.

518-00038 518-00021

Więcej możliwości nagrywania

Każdy kierowca doceni czujnik ruchu modelu MiVue 508, który pozwala rejestrować zdarzenie nawet podczas postoju na parkingu.

Obydwa nowe wideorejestratory zostały także wyposażone w tryb aparatu fotograficznego. Pozwala to użytkownikom na wykorzystywanie urządzeń w rozmaitych celach, innych niż tylko rejestrowanie trasy. Zdjęcie wykonane urządzeniem może być np. dowodem z miejsca wypadku lub innego zdarzenia. Wspomniany moduł GPS pozwoli na określenie i zapisanie precyzyjnych danych położenia. Informację tą można zapisać także na samym zdjęciu.

Oprogramowanie

Jedna z podstawowych dewiz MIO brzmi: „Sprzęt jest niczym bez dobrego oprogramowania”. Przy produkcji nowych modeli firma dołożyła wszelkich starań, aby wcielić tę dewizę w życie i przygotowała oprogramowanie odpowiadające na wszystkie potrzeby klienta, w tym nawet te bardziej zaawansowane. Oprogramowanie MiVue Manager pozwala m.in. na:

  • przeglądanie i odtwarzanie filmów z dowolną prędkością,
  • podgląd przejechanej trasy na Google Maps™,
  • analizę kierunku jazdy i sił oddziałujących na samochód,
  • udostępnianie nagrań na portalach społecznościowych, takich jak Facebook® czy YouTube™,
  • aktualizację bazy fotoradarów.

Nowe modele Mio MiVue są już dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Proponowane ceny nowych modeli zaczynają się od 439 PLN.