Kamery samochodowe, rejestratory jazdy. Filmy, testy, opisy, nowości.

Mio Combo 5107 LM to urządzenie będące swoistym „dwa w jednym”. Jest to jednocześnie nawigacja i kamera samochodowa. Odchodzi zatem kierowcy konieczność montowania na przedniej szybie dwóch urządzeń. Produkt Combo, o pięciocalowym ekranie, ma wymiary standardowej nawigacji i nie zajmuje więcej miejsca. 

  • 21 sie , 2014
  • MS
  • Komentarzy:
  • Wyświetleń: 2771

Komentarz Marcina Gutkiewicza, CEE Marketing Managera MiTAC Europe daje odpowiedź na pytanie, jakie priorytety stały za wyprodukowaniem takiej „hybrydy”.

„Projektując Mio Combo 5107 LM staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób praktycznych – takich, które przyzwyczaiły się już do rozwiązań wielofunkcyjnych. Za pomocą jednego urządzenia mogą korzystać zarówno z szerokiej gamy funkcji nawigacji i kamery samochodowej” – stwierdza Gutkiewicz. – „Poza tym Combo świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które lubią porządek. Nie muszą przyczepiać do przedniej szyby dwóch urządzeń, a mogą korzystać ze wszystkich funkcji” – dodaje.

qy8a1790-0-00-00-00-noav qy8a1784-0-00-00-00-noav

Combo 5107 LM jako nawigacja

Darmowa i bezterminowa aktualizacja

Urządzenie zostało wyposażone w mapy 44 krajów Europy – w tym także Polski. Aktualizacja map jest bezpłatna i bezterminowa. Odróżnia to produkt od wielu innych nawigacji, gdzie użytkownicy muszą płacić za każdorazową aktualizację.

Bezterminowa i darmowa aktualizacja dotyczy także bazy fotoradarów. Może ona być pobrana poprzez aplikację MioMore Desktop na komputery PC, tak samo, jak najnowsze mapy.

Jedno urządzenie, wiele możliwości

Wielofunkcyjność Combo 5107 LM dotyczy także możliwości, jakie daje jako nawigacja. Usługa Smart Routes, znana z innych modeli, to bowiem tak naprawdę aż trzy funkcje: umożliwia inteligentne wyznaczanie trasy, pozwala na wybór trasy spośród kilku alternatywnych, a do tego dochodzi funkcja LearnMe Pro, dzięki której nawigacja uczy się stylu jazdy kierowcy i proponuje mu trasy bardziej dopasowane do jego preferencji. Poza tym hybryda Mio oferuje asystenta pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań i planowanie podróży poprzez punkty pośrednie.

angled-1-combo-device-root-menu-pl

Combo 5107 LM jako wideorejestrator

Innowacyjne funkcje

Plusem jest wyposażenie urządzenia w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Jest to funkcja umożliwiająca późniejsze odczytanie z diagramu falowego nie tylko kierunku poruszania się samochodu, ale również oddziałujących na niego wstrząsów. Jak to działa? Po prostu w momencie wykrycia przez urządzenie gwałtownej zmiany rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako „Zdarzenie”. Pozwoli to na chronienie go przed automatycznym nadpisywaniem w przypadku zapełnienia karty pamięci. Combo 5107 LM jest bardzo czułe (oczywiście stopień „czułości” można ustawić) i nawet takie zdarzenie jak wpadnięcie w dziurę w jezdni będzie oznaczone i chronione przez system.

Prostota działania

Co ważne, Mio Combo 5107 LM jest w stanie nagrywać filmy działając „w tle”, dzięki czemu nie zakłóca pracy nawigacji. Moduł GPS pozwala na dołączanie do filmów śladu GPS. Dane takie jak pozycja pojazdu, jego prędkość czy też kierunek poruszania się zostają zapisane, a więc podczas odtwarzania nagranego materiału w specjalnym programie MiVue Manager przebytą trasę można śledzić na mapie.

Dzięki temu, że Mio Combo jest podłączone do źródła energii w samochodzie, uruchamia nagrywanie wideo wraz z przekręceniem kluczyka w stacyjce. Filmy nagrywane są w jakości HD 720p. Kąt widzenia obiektywu wynosi 120 stopni, a w obiektywie urządzenia zastosowano soczewkę F2.4.

Współpraca nawigacji i kamery

Obsługa urządzenia jest intuicyjna, a funkcje wideorejestratora i nawigacji połączono w taki sposób, by można było łatwo i płynnie przełączać się między nimi. Do sterowania kamerą można przejść zarówno z menu głównego, jak i z ekranu mapy. Rzecz jasna wszystkie funkcje kamery i nawigacji dostępne są poprzez ekran dotykowy – urządzenie nie posiada dodatkowych przycisków sterujących.

 Dostępność

Urządzenie wielofunkcyjne Mio Combo, 5107 LM jest dostępne w sprzedaży od września br. Cena detaliczna to 699 PLN. Więcej informacji o najnowszym produkcie MIO znaleźć można na stronach producenta: www.mio.com/pl oraz www.kamerymio.pl.

źródło: materiały prasowe Mio