Kamery samochodowe, rejestratory jazdy. Filmy, testy, opisy, nowości.
  • 14 lis , 2014
  • MS
  • Komentarzy:
  • Wyświetleń: 2469

Urządzenie to, jak twierdzą przedstawiciele marki, jest w stanie zapewnić dobrą jakość nagrań w każdej sytuacji, bez względu na warunki drogowe czy atmosferyczne. Producent, wyposażając kamerę w czujnik wstrząsów oraz filtr podczerwieni dołożył wszelkich starań, aby jakość rejestratora była jak najwyższa.

Marka TRANSCEND przekonuje, że Drive Pro 100 posiada obiektyw odporny na zaparowania, a ponadto skonstruowany jest aż z 7 soczewek, w tym 6 szklanych i jednej z filtrem podczerwieni. Dzięki intensywnemu nasyceniu kolorów w materiale rejestrowanym w ciągu dnia, wszelkie szczegóły są lepiej widoczne i da się je swobodnie wyróżnić. Podobnie jest w nocy czy w gorszych warunkach pogodowych: można tu mówić o znacznej czułości w nocy czy np. jeśli mamy do czynienia z mgłą. Kąt widzenia wynosi 130 stopni, urządzenie szczyci się też przysłoną f/1.8. Prędkość nagrywania obrazu to 30 klatek na sekundę, obraz oczywiście jest rejestrowany w jakości Full HD. Jak twierdzi producent, funkcja zrzutu ekranu w trakcie nagrywania materiału pozwoli na lepsze zabezpieczenie nagrywanych zdarzeń.

y2lXKjz7rQyOBCnJHi_CD3cmS7jRQDbZINJOcIb2IFk

Czujnik ruchu G-Sensor w omawianym wideo rejestratorze uruchamia automatycznie funkcję nagrywania awaryjnego oraz zapisania materiału do 1 minuty w sytuacji, w której wykryje on wstrząsy wpływające na położenie samochodu oraz tor jego jazdy. Wstrząsy te mogą pochodzić z różnych źródeł, zawsze jednak materiał taki jest natychmiast zabezpieczany przed skasowaniem. Co ważne, czujnik w kamerze Drive Pro 100 jest trójosiowy.

Inną nowością, o której warto wspomnieć jest aplikacja DrivePro PC Tool, której zadaniem jest sortowanie i przeglądanie, bezpośrednio z kamery, nagranych plików wideo na komputerze wyposażonym w system Windows. Nie ma dzięki temu potrzeby instalowania dodatkowych kodeków. Firma TRANSCEND podkreśla, że dołożyła wszelkich starań, aby uprościć zapisywanie pojedynczych klatek z kluczowymi momentami nagrania. Osiąga się to dzięki jednemu zaledwie przyciskowi w aplikacji.

Kamera samochodowa marki TRANSCEND ma specjalnie przygotowaną wbudowaną baterię litowo-polimerową, dzięki której materiał wideo jest nagrywany nawet do 30 sekund po nagłym zgaśnięciu samochodu. Oczywiście warunkiem jest podłączenie do zapalniczki samochodowej. Nie trzeba jednak korzystać wyłącznie z zasilania bezpośrednio z samochodu. Kamera ma własną baterię, która jest w stanie nagrywać materiał do 30 minut.

W4buE3_RWmWhnKcijCXzSUFHJjzaEgh6fQ-JWvm4Nao

 

Podstawowym wyposażeniem każdej kamery samochodowej jest zestaw do montażu urządzenia w aucie. W przypadku TRANSCEND DrivePro 100 zastosowano dwa warianty – naklejkę oraz przyssawkę. Wybór należy do użytkownika. Karta pamięci microSDHC Class 10 MLC ma pojemność 16 GB. Materiał jest na niej zapisywany bezpośrednio po uruchomieniu silnika samochodu, jeśli oczywiście kamera jest podłączona do gniazda zapalniczki. Funkcja ta zwalnia kierowcę z obowiązku pamiętania o włączaniu i wyłączaniu kamery.

Wideorejestrator TRANSCEND DrivePro 100 może zaoferować dwuletnią gwarancję producenta. Natomiast jego cena detaliczna – oczywiście sugerowana – wynosi 340 złotych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta:

www.transcend-info.com