Kamery samochodowe, rejestratory jazdy. Filmy, testy, opisy, nowości.

6 grudnia , 2014
BLACKVUE SC300 BIKE

image

Wprowadzany na rynek wideorejestrator BLACKVUE SC300Bike to oferta dla osób lubujących się w nagrywaniu swoich wyczynów na rowerach lub quadach. Kamera posiada zestaw uchwytów pozwalających na przymocowanie jej do kierownicy jednośladów.  

Wprowadzany na rynek wideorejestrator BLACKVUE SC300Bike to oferta dla osób lubujących się w nagrywaniu swoich wyczynów na rowerach lub quadach. Kamera posiada zestaw uchwytów pozwalających na przymocowanie jej do kierownicy jednośladów. Standardowa taśma 3M również jest w zestawie. Producent twierdzi, że rozwiązanie to pozwala na stabilne przymocowanie, co przy niektórych rodzajach rowerowych szaleństw może być bardzo przydatne.
Jak przystało na kamerę przystosowaną do nagrywania materiału bez osłony w postaci szyby (jak w przypadku kamer samochodowych), BLACKVUE SC300Bike posiada specjalną kasetkę, która zabezpiecza produkt przed kurzem, błotem czy uszkodzeniami mechanicznymi.
Jeśli wierzyć producentowi, wideorejestrator rowerowy jest bardzo łatwy w montażu i obsłudze, założyć go i zdjąć można tak naprawdę nawet w czasie jazdy – nawet, jeśli w grę wchodzi podłączenie go do akumulatora pojazdu (quada). Specjalna uszczelka w kasetce, przeznaczona do „puszczenia” tamtędy kabla zasilającego, umożliwia natychmiastowe podłączenie lub odłączenie go, poprzez jeden szybki ruch ręką.
Jak zawsze w takich sytuacjach, liczą się wymiary urządzenia. By przystosować rejestrator do sportowej jazdy rowerowej, o której mowa wyżej, producent postarał się o zminimalizowanie jego rozmiarów. Miniaturyzacja jest tutaj posunięta naprawdę daleko. Użytkownik powinien być usatysfakcjonowany.

sc300_2
Rozdzielczość rejestrowanego obrazu można wybrać spośród Full HD z szybkością 30 klatek/s oraz HD z szybkością 60 klatek/s. Materiał zapisywany jest na karcie micro SD o maksymalnej pojemności 32 GB, co stanowi standard jeśli chodzi o współczesne urządzenia rejestrujące. Jak większość wideorejestratorów tego typu, BLACKVUE SC300Bike daje też możliwość fotografowania swoich wyczynów. Choć rzadziej używana, ta funkcja także bywa przydatna.
Warto wspomnieć też o wbudowanym module Wi-Fi, który nie tylko umożliwi odtwarzanie materiału na urządzeniach mobilnych z systemem Android albo iOS, ale także natychmiastowe dzielenie się swoimi nagraniami ze znajomymi za pośrednictwem portali społecznościowych.
Ogólnie więc należy stwierdzić, że kamera powinna spełnić oczekiwania większości użytkowników.

matryca 3,5 Mpx CMOS
rozdzielczość Full HD (1920×1080) max 30 fps
HD (1280×720) max 60 fps
HD (1280×720) max 30 fps
pamięć karta micro SD max 32 GB
maksymalny czas nagrania na karcie pamięci b. d.
długość sekwencji nagrań 1, 2, 3, 5,10 min. lub ∞
kąt widzenia obiektywu 138º
format zapisu video MP4 (H.264)
wymiary / waga 55x37x44 mm / 77 g
temperatura pracy 0ºC- +45ºC
zasilanie DC 5V
wyjście video HDMI
G-sensor -
wbudowana bateria tak
GPS -
Wi-Fi tak
zoom -
regulacja jasności obrazu -
komunikaty głosowe -
nagrywanie dźwięku opcjonalne
parking mode -
sposób montażu taśma dwustronna / przykręcany uchwyt motocyklowy (opcja)
producent Pittasoft (Korea)
CENA DETALICZNA 1297, – PLN

 

Więcej informacji na temat urządzenia BLACKVUE SC300Bike znaleźć można pod adresem:
http://www.autoradio.com.pl/sc300.html