Kamery samochodowe, rejestratory jazdy. Filmy, testy, opisy, nowości.

6 grudnia , 2014
BLACKVUE DR750LW-2CH

image

BLACKVUE DR750LW-2CH, będący nowością na rynku wideorejestratorów samochodowych, to pozycja aspirująca do grona najnowocześniejszych.  

BLACKVUE DR750LW-2CH, będący nowością na rynku wideorejestratorów samochodowych, to pozycja aspirująca do grona najnowocześniejszych. Zgodnie z opisem podanym przez producenta, jest to urządzenie łatwe w obsłudze i bogate w specjalne funkcje – jak przystało na klasę premium. Czy jest tak w rzeczywistości?

Otóż kamera szczyci się np. dotykowym ekranem LCD, który, trzeba to przyznać, zdecydowanie stawia urządzenie w pierwszym szeregu produktów marki. Wyświetlacz ów ma rozmiar przekątnej 4”. Rejestrowany materiał powinien więc być wyraźnie widoczny podczas podglądu „na żywo”. Ma to też wpływ na obsługę rejestratora, która dla większości użytkowników powinna być wygodna. Ciekawostką jest fakt, że dotykowy ekran umożliwia podgląd obrazu w czasie rzeczywistym, z zatem kierowca może zastosować urządzenie jako kamerę cofania.

Kolejnym aspektem, o którym warto wspomnieć, jest zamontowany w urządzeniu moduł Wi-Fi. Pozwala on na powiększenie liczby dostępnych opcji odtwarzania zarejestrowanego materiału o urządzenia przenośne z systemami Android, iOS lub Windows. Można także na bieżąco umieszczać nagrane filmiki na portalach społecznościowych czy na You Tube.

Jakość rejestrowanego materiału – obydwu kamer rejestratora – to rozdzielczość Full HD z szybkością 30kl/s, a zatem kamera spełnia pod tym względem standardy.

Omawiany wideorejestrator został też wyposażony w funkcje właściwe dla najlepszych urządzeń na rynku, jak choćby zabezpieczenie przed rozładowaniem zewnętrznego akumulatora samochodowego zasilającego, czujniki ruchu i wstrząsu czy opcjonalny zewnętrzny moduł GPS. Tryb nagrań postojowych, tzw. parking mode może być przydatny podczas zdarzeń mających miejsce na parkingu, natomiast tryb event to zabezpieczenie przed utratą najważniejszych nagrań, w tym prezentujących np. kolizję z innym pojazdem.

Należy dodać, że BLACKVUE DR750LW-2CH posiada kartę micro SD o pojemności 64 GB, cechuje się także dużą elastycznością jeśli chodzi o temperaturę, w jakiej może pracować: jest to od – 20 ºC do 60 ºC.

Rzecz jasna wszystkie powyższe zalety składają się na wysoką cenę urządzenia. Za wersję z modułem GPS przyjdzie nam zapłacić aż 1968 zł, natomiast za wersję bez modułu nieco mniej, choć również dużo – 1840 zł.

 

matryca przód:
2,4 Mpx CMOS Sony Exmor
tył:
2,0 Mpx CMOS
rozdzielczość przód:
Full HD (1920×1080) max 30 fps
HD (1280×720) max 30 fps
tył:
Full HD (1920×1080) max 30 fps
HD (1280×720) max 30 fps
pamięć karta micro SD max 64 GB
maksymalny czas nagrania na karcie pamięci 18 h
długość sekwencji nagrań Regulowana: 1, 2 lub 3 min.
kąt widzenia obiektywu przód: 146º
tył: 129º
format zapisu video MP4 (H.264)
wymiary / waga przód:
107,2 mm. x 67,5 mm. x 20,5 mm. /136 g
tył:
67,4 mm. x Ø 27, 6 mm. /30 g
temperatura pracy -20ºC- +60ºC
zasilanie DC 12- 24V
wyjście AV -
Wyświetlacz dotykowy 4”
G-sensor tak
wbudowana bateria  (podtrzymanie)
GPS opcja (wyjście na zewnętrzny moduł)
Wi-Fi tak
zoom tak
regulacja jasności obrazu tak
komunikaty głosowe tak
nagrywanie dźwięku tak
parking mode tak
sposób montażu taśma dwustronna
producent Pitasoft (Korea)
CENA DETALICZNA 1840, – (bez modułu GPS)
1968, – (z modułem GPS)

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie:

http://www.autoradio.com.pl/rejestrator-dr750lw2ch.html